Tropical Island Germany

Share

Tropical Island Germany (lub zniekształcone, często używane nazwy Tropical Island Berlin lub Tropikal Islands) to imitacja raju tropikalnego pośrodku pochmurnej Europy. Mogą tu Państwo przyjechać kiedykolwiek a nawet w środku zimy poczujecie się jak na tropikalnej wyspie, będąc właściwie w Niemczech ok. 60 km na północ od Drezna i ok. 100 km na południe od Berlina.

  • Tropical Islands
    Tropical Islands
  • FOTO album >>
    FOTO album >>

Niniejsza strona internetowa nie jest oficjalną stroną Tropical Island, jedynie przewodnikiem stanowiącym pomoc przy planowaniu podróży do niniejszego aquaparku lub pobliskich miejscowości, jak np. Drezna. Znajdą tu Państwo szczegółowe informacje o Tropical Island, możliwościach zakwaterowania, cenach, godzinach otwarcia i najczęściej zadawanych pytaniach. Jeśli nie znajdą Państwo odpowiedzi na jakieś pytania, zapraszamy do udziału w dyskusji.

Planując tą wycieczkę należy liczyć się z ceną ok. 150 zł za wstęp za osobę na dzień, dzieci ok. 120 zł. Nocleg w namiocie kosztuje podobnie ok. 150 zł, za wygodniejsze formy zakwaterowania zapłacicie o wiele więcej. Jeśli nie są Państwo wymagający i wystarczy Wam leżak, nie musicie płacić za zakwaterowanie ale jedynie za bilet wstępu na kilka dni. Dla rodzin czteroosobowych polecamy specjalny rodzinny bilet wstępu, który kosztuje w przeliczeniu ok. 1125 zł.

Hala Tropical Island leży w Niemczech, niedaleko Berlina i jest największą wolnostojącą halą samonośną w Europie. Ma rozmiary 320 x 210 metrów i wysokość 107 metrów. Zajmuje obszar 66 tyś. m2 co odpowiada powierzchni ośmiu boisk piłkarskich. Wysokością przewyższa Statuę Wolności.{googleReklama}

Hala miała być pierwotnie przeznaczona do produkcji sterowców, które transportowałyby olbrzymie ładunki na mało dostępne miejsca. Jednak firma, która miała je produkować zbankrutowała. Budowlę odkupił w 2003 inny inwestor, który ją przebudował na Tropical Island.

Podczas wizyty w Tropical Island Germany mogą się Państwo zdecydować odwiedzić tylko Tropical World, w którym znajdują się atrakcje tropikalne lub Sauny i Spa, które zapewniają usługi wellness. Wszystko zostało opisane poniżej. Szczegóły dotyczące cenniku i godzin otwarcia znajdują się na osobnych stronach.

Tropical World

Świat tropikalny jest sercem całego Tropical Island Berlin. Znajdą tu Państwo las tropikalny z wodospadami i laguną oraz 200 metrową piaszczystą plażę. Do tego mnóstwo atrakcji i specjalnych miejsc jak np.:

Morze tropikalne – 200 metrowe morze tropikalne z plażą i temperaturą wody 28°C. Dookoła palmy. Nie zapomnijcie o okularach słonecznych i kremach do opalania. Słońce świeci tu przez specjalne panele znajdujące się na dachu.

Tropino club – przeznaczone dla dzieci. Znajduje się tu brodzik, dziecięce zjeżdżalnie, wielka drabinka, klocki lego, autka i inne atrakcje. W areale klubu są również restauracje. Wstęp jest darmowy od 9 rano do 21. Można wypożyczyć za opłatą niektóre atrakcje jak np. autka lub łódki.

skluzavkyNajwyższa zjeżdżalnia w Niemczech – znajdująca się na wysokości 27 metrów wieża ze czterema zjeżdżalniami. Są one oznaczone według stopnia trudności od łatwych aż po „turbo“ zjeżdżalnie, która osiąga prędkość jazdy aż 70 km/h. Na najszybszą zjeżdżalnie mają wstęp tylko dzieci w wieku od 14 lat. Ze zjeżdżalni można skorzystać w godzinach od 9.00 do 22.00. Niektóre czeskie źródła podają, że wstęp na zjeżdżalnie jest płatny. Możliwe, że w przeszłości pobierano opłaty, ale w okresie, w którym była tworzona ta strona (2014) wstęp na zjeżdżalnie był darmowy.

Laguna Bali – laguna z wodospadem i lasem deszczowym. Tu poczujecie się jak na Bali. Atmosferę podkreślają chatki, strażnica, małpia skała, jaskinie i pozostałe wyposażenie. Woda ma temperaturę 32°C.

Przelot balonem – za 12 Euro dorośli a 7 Euro dzieci możliwe jest wynajęcie balonu, dzięki któremu wzniesiecie się nad cały areał. Będąc ciągle w hali zobaczyć całe wnętrze jak na dłoni.

Minigolf – boisko ze 118 jamkami i sztuczną trawą. Bilet wstępu kosztuje 5 Euro.

Jungle lift – spacer po dżungli, przejście po moście wiszącym, przez tunel aż do windy, która Was wywiezie na wysokość 20 metrów a podczas jazdy kilkakrotnie porządnie Wami zatrzęsie. Wstęp wolny ale atrakcja nie jest odpowiednia dla dzieci i osób, których wysokość nie przekracza 1,2 metra.{googleReklama}

Las tropikalny – bardzo autentyczny las, w którym poczujecie się jak w prawdziwym lesie w tropikach – ponieważ jest prawdziwy. Na powierzchni 10 tyś. m2 zasadzono ponad 50 tyś. roślin i żyje tu wiele dzikich zwierząt. Las jest utrzymywany naturalnym sposobem, nie chemicznym. Możecie również skorzystać z kilometrowej opisanej ścieżki edukacyjnej. Za 3,5 Euro jest do dyspozycji cyfrowy audio przewodnik.

Specyficzne budynki – albo raczej chatki. W Tropical Island Germany znajdą Państwo typowe chatki z Bali, Samoa, Thaiska lub Bornea. Większość budynków pełni jakąś funkcję, są również częścią atrakcji, np. przy obiedzie.

Tropical Sauna i SPA

saunaWstęp do tych pomieszczeń wymaga specjalnego biletu, innego niż do Tropical World. Na powierzchni 10 tyś. m2 znajduje się kilka kompleksów i przeważnie cena za wstęp jest wliczona do ceny podstawowej wejściówki do tej części Tropical Island.

Sauny – znajduje się tu kilka różnych saun, które mogą Państwo odwiedzić. Na przykład Kamienna sauna w “Angkor Wat Temple”, jaskinia solna lub sauna w koronach drzew, do której wchodzi się po drewnianych schodach. Sauny są otwarte od 9 rano do 1 godziny rano i zabroniony jest wstęp w stroju kąpielowym.

Łaźnia parowa – tu również można wybierać z szerokiej oferty, jest tu łaźnia kryształowa lub kwiatowa. Do łaźni jest zabroniony wstęp w stroju kąpielowym. Czynna jest od 9 rano.

Kosmetyka – zainteresuje głównie kobiety. Do dyspozycji są różne zabiegi służące pielęgnacji twarzy, ciała, manicure i pedicure. Wszystko za dodatkową opłatą.

Masaże -różne rodzaje masaży, dodatkowo płatne.

Fitness – jeśli ćwiczą Państwo systematycznie tu również macie tą możliwość. Wyposażone centrum fitnessu jest do dyspozycji za opłatą 5 Euro dla odwiedzających z biletem wstępu do Tropical World. Jeśli mają Państwo bilet wstępu do Sauna & SPA, wstęp jest wliczony do ceny.

Często zadawane pytania

Można parkować przy Tropical Island?

Tak, jest tu dużo miejsc parkingowych, za darmo. Zaparkować tu można również większe pojazdy i przyczepy. Opłata pobierana jest za parkowanie w ramach campingu – ewentualnie można parkować za darmo kupując bilet wstępu na camping.

Jakie ubranie zabrać ze sobą?

W hali utrzymuje się temperatura 26°C i tropikalna wilgotność. Najlepiej zabrać ze sobą letnie ubranie – podkoszulek, krótkie spodenki i lekkie obuwie letnie.

moreMogę opuścić areał i później tam wrócić?

Jeśli mają Państwo jednodniowy bilet wstępu nie możecie opuszczać areału – jeśli wyjdziecie, wracając będziecie musieli znowu zapłacić za wstęp. Goście z kilkudniowym biletem wstępu mogą opuszczać areał i wracać według uznania.

Mogę zabrać swoje jedzenie i picie.

Oficjalnie dozwolone jest wnoszenie do areału tylko dziecięcych pokarmów. W areale jest do dyspozycji 13 barów i restauracji, gdzie można się posilić. Jednak nikt nie będzie przeszukiwać waszej torby 😉

Czy Tropical Island jest przystosowany do wizyty niepełnosprawnych gości?

Tak, do większości pomieszczeń można dostać się po rampie z maksymalnym nachyleniem 6%. Zwiedzający na wózkach inwalidzkich są tak samo witani jak małe dzieci w wózkach dziecięcych.

Czy w areale jest do dyspozycji opieka lekarska?

Tak, stanowisko lekarza znajduje się w strefie sklepów.

Czy w areale mogą przebywać małe dzieci?

Tak, areał jest przystosowany do wizyty osób z dziećmi w wózkach i jest tu również kilka miejsc, gdzie można przewinąć niemowlęta.

Czy można tu palić?

Z wyjątkiem kilku miejsc panuje zakaz palenia. Miejsca gdzie można palić są oznaczone. Jednym z takim miejsc jest na przykład Tajska restauracja. W areale nie można kupić papierosów.

Można zabrać ze sobą zwierzęta?

Do hali Tropical Island wstęp ze zwierzętami jest zabroniony. Można je zostawić w campingu, jeśli macie tam wynajęte miejsce.

Co mam zrobić jeśli coś zgubię?

Należy zwrócić się o pomoc do pracowników przy wejściu, może ktoś inny to znalazł. Jeśli zgubicie czip z ręki, należy to jak najszybciej zgłosić personelowi.

W jaki sposób mogę zapłacić za wstęp?

W areale płaci się za pomocą czipa elektronicznego, który otrzymają Państwo przy wejściu. Wszystkie płatności zostaną na nim zliczone i przy wyjściu uregulują Państwo całą należność. Przy wejściu można płacić karta albo gotówką. Gotówką można płacić tylko w Euro.

Oficjalna niemiecka strona internetowa: http://www.tropical-islands.de/

Oficjalny kanał na Youtube: https://www.youtube.com/user/TropicalIslandsTV

Share

Advertisement 300

Reklama 300