Drážďany – průvodce

Drážďany

Jedno z nejbližších Německých měst u Českých hranic, které je také relativně častým výletním místem Čechů. Drážďany jsou cca 150km od Prahy – tedy blíže než Brno.

Pokud pojedete do Tropical Islands, tak s největší pravděpodobnosti pojedete právě kolem tohoto města, které jistě stojí za návštěvu. Proslulé jsou zejména vánoční trhy, které jsou přes vánoční svátky častým cílem českých návštěvníků, obdobně jako vánoční trhy v Norimberku. Ale nejen před Vánoci, do Drážďan i Norimberku se jezdí levně nakupovat i v průběhu roku.

Drážďany nejsou jen o nakupování. Jsou plné památek a mají bohatou historii a jako druhé největší město Saska s cca půl milionem obyvatel má město vyspělou infrastrukturu a služby.

Kromě klasické dopravy autem, vlakem nebo autobusem se zde můžete dostat i lodí po Labi. Dokonce se zde z Děčína pořádají časté organizované výlety parníkem.

Historie

První zmínky o Drážďanech jako rybářské osadě a později obchodní křižovatce na Labi jsou z poloviny 12. století. Město bylo od 13. století sídlem Saských kurfiřtů (kurfiřt = volitel krále Svaté Říše římské a toto privilegium si udrželi až do roku 1806.

Velmi drastickou událostí, která se zapsala do historie Drážďan, bylo bombardování v roce 1945, kdy následkem bombardování vznikl požár, jemuž padlo za oběť cca 25tis lidí a prakticky celé město bylo zničeno. Pár zbloudilých bombardérů tehdy dorazilo i nad Prahu.

Památky – průvodce

Mezi zajímavé památky Drážďan patří Zwinger, systém barokních staveb, které byly součástí původního opevnění. Dále pak Katedrála nejsvětější trojce Hofkirche, Saská státní opera Semperoper, protestantský kostel Frauenkirche, královský palác Residenzschloss se světoznámými muzei. Dalšího průvodce po těchto památkách připravujeme.

Další zajímavá místa

Vyhlášená restaurace je Luisenhof z roku 1894 ve čtvrti Loschwitz (Bergbahnstrasse 8). Restaurace je jedinečná svým proskleným výhledem na město. K restauraci dojedete pozemní lanovkou.

Relativně kousek od Drážďan se nachází Tropical Insland – hala s tropickým ostrovem, který je hlavním námětem tohoto webového průvodce. Cca za hodinu jízdy na sever, pak dojedete do Berlína.

Kam dál

​​
loading...