Tropical Island Germany

Tropical Island Germany (lub zniekształcone, często używane nazwy Tropical Island Berlin lub Tropikal Islands) to imitacja raju tropikalnego pośrodku pochmurnej Europy. Mogą tu Państwo przyjechać kiedykolwiek a nawet w środku zimy poczujecie się jak na tropikalnej wyspie, będąc właściwie w Niemczech ok. 60 km na północ od Drezna i ok. 100 km na południe od Berlina.

Niniejsza strona internetowa nie jest oficjalną stroną Tropical Island, jedynie przewodnikiem stanowiącym pomoc przy planowaniu podróży do niniejszego aquaparku lub pobliskich miejscowości, jak np. Drezna. Znajdą tu Państwo szczegółowe informacje o Tropical Island, możliwościach zakwaterowania, cenach, godzinach otwarcia i najczęściej zadawanych pytaniach. Jeśli nie znajdą Państwo odpowiedzi na jakieś pytania, zapraszamy do udziału w dyskusji.

Planując tą wycieczkę należy liczyć się z ceną ok. 150 zł za wstęp za osobę na dzień, dzieci ok. 120 zł. Nocleg w namiocie kosztuje podobnie ok. 150 zł, za wygodniejsze formy zakwaterowania zapłacicie o wiele więcej. Jeśli nie są Państwo wymagający i wystarczy Wam leżak, nie musicie płacić za zakwaterowanie ale jedynie za bilet wstępu na kilka dni. Dla rodzin czteroosobowych polecamy specjalny rodzinny bilet wstępu, który kosztuje w przeliczeniu ok. 1125 zł.

Hala Tropical Island leży w Niemczech, niedaleko Berlina i jest największą wolnostojącą halą samonośną w Europie. Ma rozmiary 320 x 210 metrów i wysokość 107 metrów. Zajmuje obszar 66 tyś. m2 co odpowiada powierzchni ośmiu boisk piłkarskich. Wysokością przewyższa Statuę Wolności.{googleReklama}

Hala miała być pierwotnie przeznaczona do produkcji sterowców, które transportowałyby olbrzymie ładunki na mało dostępne miejsca. Jednak firma, która miała je produkować zbankrutowała. Budowlę odkupił w 2003 inny inwestor, który ją przebudował na Tropical Island.

Podczas wizyty w Tropical Island Germany mogą się Państwo zdecydować odwiedzić tylko Tropical World, w którym znajdują się atrakcje tropikalne lub Sauny i Spa, które zapewniają usługi wellness. Wszystko zostało opisane poniżej. Szczegóły dotyczące cenniku i godzin otwarcia znajdują się na osobnych stronach.

Tropical World

Świat tropikalny jest sercem całego Tropical Island Berlin. Znajdą tu Państwo las tropikalny z wodospadami i laguną oraz 200 metrową piaszczystą plażę. Do tego mnóstwo atrakcji i specjalnych miejsc jak np.:

Morze tropikalne – 200 metrowe morze tropikalne z plażą i temperaturą wody 28°C. Dookoła palmy. Nie zapomnijcie o okularach słonecznych i kremach do opalania. Słońce świeci tu przez specjalne panele znajdujące się na dachu.

Tropino club – przeznaczone dla dzieci. Znajduje się tu brodzik, dziecięce zjeżdżalnie, wielka drabinka, klocki lego, autka i inne atrakcje. W areale klubu są również restauracje. Wstęp jest darmowy od 9 rano do 21. Można wypożyczyć za opłatą niektóre atrakcje jak np. autka lub łódki.

skluzavkyNajwyższa zjeżdżalnia w Niemczech – znajdująca się na wysokości 27 metrów wieża ze czterema zjeżdżalniami. Są one oznaczone według stopnia trudności od łatwych aż po „turbo“ zjeżdżalnie, która osiąga prędkość jazdy aż 70 km/h. Na najszybszą zjeżdżalnie mają wstęp tylko dzieci w wieku od 14 lat. Ze zjeżdżalni można skorzystać w godzinach od 9.00 do 22.00. Niektóre czeskie źródła podają, że wstęp na zjeżdżalnie jest płatny. Możliwe, że w przeszłości pobierano opłaty, ale w okresie, w którym była tworzona ta strona (2014) wstęp na zjeżdżalnie był darmowy.

Laguna Bali – laguna z wodospadem i lasem deszczowym. Tu poczujecie się jak na Bali. Atmosferę podkreślają chatki, strażnica, małpia skała, jaskinie i pozostałe wyposażenie. Woda ma temperaturę 32°C.

Przelot balonem – za 12 Euro dorośli a 7 Euro dzieci możliwe jest wynajęcie balonu, dzięki któremu wzniesiecie się nad cały areał. Będąc ciągle w hali zobaczyć całe wnętrze jak na dłoni.

Minigolf – boisko ze 118 jamkami i sztuczną trawą. Bilet wstępu kosztuje 5 Euro.

Jungle lift – spacer po dżungli, przejście po moście wiszącym, przez tunel aż do windy, która Was wywiezie na wysokość 20 metrów a podczas jazdy kilkakrotnie porządnie Wami zatrzęsie. Wstęp wolny ale atrakcja nie jest odpowiednia dla dzieci i osób, których wysokość nie przekracza 1,2 metra.{googleReklama}

Las tropikalny – bardzo autentyczny las, w którym poczujecie się jak w prawdziwym lesie w tropikach – ponieważ jest prawdziwy. Na powierzchni 10 tyś. m2 zasadzono ponad 50 tyś. roślin i żyje tu wiele dzikich zwierząt. Las jest utrzymywany naturalnym sposobem, nie chemicznym. Możecie również skorzystać z kilometrowej opisanej ścieżki edukacyjnej. Za 3,5 Euro jest do dyspozycji cyfrowy audio przewodnik.

Specyficzne budynki – albo raczej chatki. W Tropical Island Germany znajdą Państwo typowe chatki z Bali, Samoa, Thaiska lub Bornea. Większość budynków pełni jakąś funkcję, są również częścią atrakcji, np. przy obiedzie.

Tropical Sauna i SPA

saunaWstęp do tych pomieszczeń wymaga specjalnego biletu, innego niż do Tropical World. Na powierzchni 10 tyś. m2 znajduje się kilka kompleksów i przeważnie cena za wstęp jest wliczona do ceny podstawowej wejściówki do tej części Tropical Island.

Sauny – znajduje się tu kilka różnych saun, które mogą Państwo odwiedzić. Na przykład Kamienna sauna w “Angkor Wat Temple”, jaskinia solna lub sauna w koronach drzew, do której wchodzi się po drewnianych schodach. Sauny są otwarte od 9 rano do 1 godziny rano i zabroniony jest wstęp w stroju kąpielowym.

Łaźnia parowa – tu również można wybierać z szerokiej oferty, jest tu łaźnia kryształowa lub kwiatowa. Do łaźni jest zabroniony wstęp w stroju kąpielowym. Czynna jest od 9 rano.

Kosmetyka – zainteresuje głównie kobiety. Do dyspozycji są różne zabiegi służące pielęgnacji twarzy, ciała, manicure i pedicure. Wszystko za dodatkową opłatą.

Masaże -różne rodzaje masaży, dodatkowo płatne.

Fitness – jeśli ćwiczą Państwo systematycznie tu również macie tą możliwość. Wyposażone centrum fitnessu jest do dyspozycji za opłatą 5 Euro dla odwiedzających z biletem wstępu do Tropical World. Jeśli mają Państwo bilet wstępu do Sauna & SPA, wstęp jest wliczony do ceny.

Często zadawane pytania

Można parkować przy Tropical Island?

Tak, jest tu dużo miejsc parkingowych, za darmo. Zaparkować tu można również większe pojazdy i przyczepy. Opłata pobierana jest za parkowanie w ramach campingu – ewentualnie można parkować za darmo kupując bilet wstępu na camping.

Jakie ubranie zabrać ze sobą?

W hali utrzymuje się temperatura 26°C i tropikalna wilgotność. Najlepiej zabrać ze sobą letnie ubranie – podkoszulek, krótkie spodenki i lekkie obuwie letnie.

moreMogę opuścić areał i później tam wrócić?

Jeśli mają Państwo jednodniowy bilet wstępu nie możecie opuszczać areału – jeśli wyjdziecie, wracając będziecie musieli znowu zapłacić za wstęp. Goście z kilkudniowym biletem wstępu mogą opuszczać areał i wracać według uznania.

Mogę zabrać swoje jedzenie i picie.

Oficjalnie dozwolone jest wnoszenie do areału tylko dziecięcych pokarmów. W areale jest do dyspozycji 13 barów i restauracji, gdzie można się posilić. Jednak nikt nie będzie przeszukiwać waszej torby 😉

Czy Tropical Island jest przystosowany do wizyty niepełnosprawnych gości?

Tak, do większości pomieszczeń można dostać się po rampie z maksymalnym nachyleniem 6%. Zwiedzający na wózkach inwalidzkich są tak samo witani jak małe dzieci w wózkach dziecięcych.

Czy w areale jest do dyspozycji opieka lekarska?

Tak, stanowisko lekarza znajduje się w strefie sklepów.

Czy w areale mogą przebywać małe dzieci?

Tak, areał jest przystosowany do wizyty osób z dziećmi w wózkach i jest tu również kilka miejsc, gdzie można przewinąć niemowlęta.

Czy można tu palić?

Z wyjątkiem kilku miejsc panuje zakaz palenia. Miejsca gdzie można palić są oznaczone. Jednym z takim miejsc jest na przykład Tajska restauracja. W areale nie można kupić papierosów.

Można zabrać ze sobą zwierzęta?

Do hali Tropical Island wstęp ze zwierzętami jest zabroniony. Można je zostawić w campingu, jeśli macie tam wynajęte miejsce.

Co mam zrobić jeśli coś zgubię?

Należy zwrócić się o pomoc do pracowników przy wejściu, może ktoś inny to znalazł. Jeśli zgubicie czip z ręki, należy to jak najszybciej zgłosić personelowi.

W jaki sposób mogę zapłacić za wstęp?

W areale płaci się za pomocą czipa elektronicznego, który otrzymają Państwo przy wejściu. Wszystkie płatności zostaną na nim zliczone i przy wyjściu uregulują Państwo całą należność. Przy wejściu można płacić karta albo gotówką. Gotówką można płacić tylko w Euro.

Oficjalna niemiecka strona internetowa: http://www.tropical-islands.de/

Oficjalny kanał na Youtube: https://www.youtube.com/user/TropicalIslandsTV

​​
loading...