Zámek Pillnitz

Zámek Pillnitz

Zámek se nachází na břehu Labe v obci Pillnitz, která je dnes součástí Drážďan. Zámek je výjimečný tím, že je postaven ve stylu „chinoiserie“ – takto je označován styl, který napodoboval Čínu. Interiér i exteriér zámku je postaven v čínském stylu.

Historie zámku sahá do roku 1400, původně byl stavěn jako opevněný hrad, ale postupně se měnil na zámek a známý kurfiřt August Silný jej věnoval své milence – a poté co se mu znelíbila, si jej zase vzal zpět.

kamelieHlavní schody zámku vedou až do Labe. Panstvo zde scházelo k projížďce loďkami, zejména gondolami. Kolem zámku se projíždí i při cestě lodí z Děčína do Drážďan.

Zámecký park je velmi bohatý, je složen z anglické, holandské a čínské zahrady. K vidění jsou i skleníky s palmami a oranžérie. Unikátem je japonská kamélie z roku 1767, tady stará už 250 let. Ačkoli se jedná o keř, je na výšku deset metrů vysoký.

Vstupné do areálu parků a zahrad je 2,- EURA, do skleníku s kamélií je vstupné 1,50 €, do palmového skleníku 3,00 €. Prohlídka Nového paláce a jeho zámeckého muzea je za 4,00 €, kombinovaná vstupenka do Vodního paláce a Muzea řemesel stojí 6,00 €.

Zámek je otevřen od 10 do 18 hodin.

Adresa: August-Böckstiegel-Straße 2, 01326 Dresden,

Popis stavebních úprav zámku

Oficiální stránky

​​
loading...