ZOO Drážďany

zoo-plan

ZOO v Drážďanech stojí rozhodně za návštěvu, i když není pro našince tak známá jako třeba ZOO v Norimberku se svým delfináriem. Drážďanská ZOO je zajímavá zejména velkým pavilonem opic a tím že se jedná o jednu z nejstarších zoo v Německu, byla založena v roce 1861.

ZOO byla založena krátce po úspěšné hospodářské výstavě v roce 1855. Prostor výstavy byl po jejím ukončení, darován saským králem Johannem „Výboru pro založení zoologické zahrady“ a ten jej následně rozšiřoval o nová zvířata místní i exotické. ZOO se rozkládá na ploše 13 hektarů a obsahuje cca 2 000 zvířat z 300 druhů.

Zajímavosti

ZOO v Drážďanech se proslavila tím, že byla první, které se podařilo porodit a odchovat orangutana v zajetí. Další zajímavostí je speciální úsek „pod zemí“ kde je vidět život krtků, mravenců a dalších klasických obyvatel podzemí v jejich přirozeném prostředí.

Určitě navštivte pavilon slonů a dravé africké zvěře.

Doprava do ZOO

Pokud pojedete autem, můžete zaparkovat přímo před vchodem do ZOO, kde je velké parkoviště. Cena za parkování je 3Eura na jeden den. Přijet můžete i vlakem, protože z hlavního nádraží je to do ZOO cca 20minutová procházka. Pokud využijete tramvaje, pak do ZOO jedou linky 9, 11 a 13.

 

 

 

Otevírací doba a vstupné

ZOO má otevřeno celoročně každý den od 8:30, večer zavírá podle ročního období v rozmezí 16:30 až 18:30.

Vstupenka výjde na 12Eur pro dospělého a 4Eura pro dítě (3-16 let). Výhodná je rodinná vstupenka za 30Eur.

Pokud máte děti, uvítáte, že ZOO obsahuje několik dětských hřišť a dalších dětských lákadel. Půjčit si můžete i vozík, ve které dítě povezete „když budou bolet nožičky“ 🙂 Celá ZOO je téměř na rovině, takže se ani moc nenadřete.

Zajímavé odkazy:

​​
loading...