Tropical Islands Resort (Berlín / Německo)

Tropical Islands (nebo také používané zkomoleniny Tropical Island nebo Tropikal Islands) je imitace tropického ráje uprostřed pošmourné Evropy. Můžete sem zajet kdykoli v roce, i uprostřed nejtužší zimy se uvnitř haly ocitnete v tropickém ráji. Přitom se budete nacházet v Německu cca 60km severně od Drážďan a cca 100km jižně od Berlína.

Tento web není oficiálním webem Tropical Islands, ale pouze průvodcem a pomocníkem při plánování návštěvy tohoto aquaparku či blízkých měst jako jsou třeba Drážďany. Najdete zde detailní informace o Tropical Islands, možnostech ubytování, cenách, otevírací době a často kladených otázkách. Pokud byste přesto nenašli odpověď, neváhejte se zeptat třeba v diskusi.

Při plánování počítejte s cenou cca 1000Kč vstupu na osobu na den, u dětí 800Kč. Přenocování ve stanu vás vyjde také na cca 1000Kč, lepší forma ubytování je podstatně dražší. Pokud se spokojíte s lehátkem, nemusíte platit ubytování, ale pouze vícedenní vstup. Pro čtyřčlennou rodinu doporučuji speciální rodinnou vstupenku, která vychází v přepočtu na cca 7500Kč.{googleReklama}

Hala Tropical Islands leží v Německu, kousek od Berlína a je největší volně stojící hala bez podpěr v Evropě. Má rozměry 320 x 210 metrů a výšku 107 metrů. Její rozloha je 66tis metrů čtverečních což odpovídá ploše osmi fotbalových hřišť. Na výšku by se do ní vešla Socha Svobody.

Hala byla původně navržena pro výrobu vzducholodí, které by dopravovaly obří náklady na málo přístupná místa. K tomu ale nikdy nedošlo, neboť společnost, která chtěla přepravu provozovat, zkrachovala. Budovu následně v roce 2003 koupil jiný investor, který ji přebudoval na Tropical Islands.

Při návštěvě si můžete vybrat, zda chcete jen do Tropical World kde jsou tropická atrakce, nebo do Saun a SPA zóny, která je určena pro wellness účely. Vše je popsáno níže na této stránce. Detaily ohledně ceníků a otevírací doby jsou uvedeny na zvlášťních stránkách.

Tropical World

Tropický svět je srdce celého Tropical Islands. Naleznete zde tropický prales s vodopády, lagunu a 200metrů dlouhou písečnou pláž. K tomu navrch plno atrakcí a speciálních lokalit jako jsou například:

Tropické moře – 200metrů dlouhé tropické moře s pláží a teplotou vody 28°C. V okolí palmy. Nezapomeňte si sluneční brýle a opalovací krémy. Slunce zde svítí přes speciální stropní panely.

Tropino club – určeno dětem. Je zde brouzdaliště, dětské tobogány, velká prolézačka, lego kostičky, autíčka a další atrakce. V areálu klubu je i restaurace. Vstup je zdarma od 9 ráno do 21 hodin. Za poplatek jsou k dispozici některé atrakce, například půjčeni autíček či lodí.

skluzavkyNejvyšší tobogán v Německu – 27metrů vysoká věž se čtyřmi tobogány. Ty jsou označeny podle náročnosti od pohodových až po “turbo” tobogán, kde dosahujete rychlost jízdy až 70 km/h. Na nejprudší tobogán je přístup dětem jen starším 14let. Otevřeno má tobogán od 9 hodin ráno do 22 hodin. Na některých českých informačních stránkách jsem našel, že tobogány vyžadují vstupné. Možná tomu tak bylo v minulosti, ale v době tvorby této stránky (2014) bylo vstupné na tobogány zdarma.

Laguna Bali – laguna s vodopádem a deštným pralesem. Zde se budete cítit jako na Bali. Atmosféru dokreslují chatky, strážní věž, opičí skála, jeskyně a další vybavení. Teplota vody je 32°C

Výlet balónem – za 12Eur dospělí a 7Eur pro děti si můžete pronajmout balón a nechat se vynést nad celý areál. Budete stále v hale, ale uvidíte celý prostor jako na dlani.

Minigolf – 118 jamkové hřiště s umělou trávou za vstupní poplatek 5Eur.

Jungle lift – procházka džunglí přes lanový most a tunel až k výtahu, který vás vyveze 20metrů vysoko a cestou s vámi párkrát strašidelně zaškube. Vstup je zdarma, ale atrakce není vhodná pro děti a lidi menší než 1,2 metru.{googleReklama}

Tropický prales – Velmi autentický prales ve kterém se budete cítit jako ve skutečném pralese – protože je skutečný. Na ploše 10tis m2 je zde vysazeno více než 50tis rostlin a žije zde mnoho divokých zvířat. Prostředí pralesa je udržováno přírodní cestou, nikoli chemicky. Využít můžete i komentovanou kilometr dlouhou naučnou stezku. Za 3,5Eur je k dispozici digitální audio průvodce.

Specifické budovy – nebo spíše chýše. V Tropical Islands najdete typické chýše z oblastí Bali, Samoa, Thaiska nebo Bornea. Většina budov má nějaký účel, takže jsou součástí vašeho zážitku třeba při obědě.

Tropical Sauna a SPA zóna

saunaDo tohoto prostoru se platí speciální vstupenka, jiná než do Tropical World. Na ploše 10tis m2 je několik komplexů a pokud není uvedeno jinak je vstupné zahrnuto již v základní vstupence do této části Tropical Islands.

Sauny – je zde několik různých saun, které můžete navštívit. Například Kamenná sauna v “Angkor Wat Temple”, Solná jeskyně nebo sauna v korunách stromů přístupná po dřevěném schodišti. Sauny jsou otevřeny od rána 9 hodin do 1 hodiny ráno a je zde zakázán vstup v plavkách.

Parní lázně – i zde máte na výběr mezi několika lázněmi, například křišťálová nebo květinová. Do lázní je zakázán vstup v plavkách a otevírají se po 9 hodině ráno.

Kosmetika – ocení zejména ženy. K dispozici jsou procedury pro obličej, tělo, manikúra, pedikúra. Vše s příplatkem.

Masáže – různé druhy masáží vždy za příplatek

Fitness – pokud pravidelně cvičíte, máte tu možnost i zde. Zařízené fitness centrum je k dispozici za vstupní poplatek 5Eur pro návštěvníky se vstupenkou do Tropical World. Pokud máte vstupenku do Sauna & SPA, je vstupné zahrnuto v základní ceně.

Často kladené otázky

Dá se u Tropical Islands parkovat?

Ano, je zde mnoho parkovacích míst k dispozici zdarma. Parkovat je možné i většími vozy a karavany. Zpoplatněno je parkování v rámci kempu – respektive parkování je zdarma při koupi vstupenky do kempu.

Jaké si vzít oblečení?

V hale je udržována teplota 26°C a tropická vlhkost. Nejhodnější je tedy letní oblečení – tričko, kraťasy a lehká letní obuv.

moreMohu opustit areál a později se zase vrátit?

Pokud máte jednodenní vstupenku, pak areál opustit nesmíte – respektive při návratu zaplatíte opět plné vstupné. Hosté s vícedenní vstupenkou mohou areál opustit a vracet se dle libosti.

Mohu si vzít vlastní jídlo a pití?

Oficiálně je dovolenou do areálu nosit pouze dětskou výživu. V areálu je k dispozici 13 barů a restaurací kde se můžete občerstvit. Tašku vám ale nikdo u vstupu prohlížet nebude 😉

Je Tropical Islands uzpůsoben tělesně postiženým?

Ano, většina míst areálu je dostupná po rampách s maximálním sklonem 6%. Návštěvníci na kolečkových křeslech jsou vítáni stejně jako malé děti v kočárcích.

Je v areálu k dispozici lékařská pomoc?

Ano, lékařský stánek je umístěn v areálu obchodů.

Je areál přístupný nejmenším dětem?

Ano, areál je přizpůsoben pro návštěvníky s kočárky a je zde několik přebalovacích pultů.

Smí se v areálu kouřit?

Až na výjimky je celý areál nekuřácký. Místa, kde je možné kouřit jsou označena. Jedno je například v Thajské restauraci. V areálu nejsou v prodeji žádné cigarety.

Smí do areálu domácí mazlíčci?

Do haly Tropical Island nesmí žádná zvířata. Je možné je ale ponechat v kempu, pokud jste jeho návštěvníkem.

Co dělat když něco ztratím?

Informujte se u personálu u vstupu, zda někdo jiný vaše věci nenašel. Pokud ztratíte čip z ruky, měli byste okamžitě ztrátu nahlásit personálu.

Jak mohu platit?

V rámci areálu se platí elektronickým čipem, který dostanete u vstupu. Načítá se na něj vaše útrata. Vše pak zaplatíte dohromady při vašem odchodu. Na vstupních kasách je možné platit hotově nebo kartou. V hotovosti je možné platit pouze Eury.

Oficiální německý web: http://www.tropical-islands.de/  (k dispozici je i anglická verze)

Oficiální kanál na Youtube: https://www.youtube.com/user/TropicalIslandsTV

​​
loading...