Ubytování v Berlíně – hotel

Berlín je velkoměsto v západní Evropě a tomu odpovídají i ceny kvalitního ubytování. Většina hotelů v centru města má ceny v přepočtu nad 3000Kč, vyplatí se tedy investovat chvíli času do hledání toho vhodného hotelu za rozumnou cenu.

V principu doporučuji dvě možnosti ubytování.

Hotel v centru

Výhodou je, že budete v centru města a dostanete se na většinu míst pěšky a užijete si atmosféru města naplno.

Hotel či penzion na periférii

Při této variantě ušetříte finance, ale budete muset dojíždět za památkami i desítky minut. Nicméně Berlín má výbornou hromadnou dopravu, takže pokud seženete ubytování blízko metra či železnice, tak velký problém to zase nebude.

ARCOTEL John F.BerlinHotel ARCOTEL John F. Berlín

Osobně jsme navštívili tento hotel a mohu jej vřele doporučit. Nevím, zda jsme měli štěstí nebo má takové ceny běžně, ale zaplatili jsme cca 2/3 běžné ceny, co jsem viděl u okolních hotelů. Takže za super cenu jsme bydleli prakticky v centru Berlína.

Hotel je čtyřhvězdičkový a velmi kvalitní. V podstatě nemohu říct nic negativního, Navíc jsme měli štěstí na výhled – naše okna směřovala přímo na muzejní ostrov. V blízkém okolí hotelu najdete také Magistrálu Unter den Linden vedoucí až k Braniborské bráně, Humboltovu univerzitu nebo románskou katedrálu St. Hedwig’s Cathedral, sídlo berlínského arcibiskupa. Také je to blízko ke stanici metra „Hausvogteiplatz„.

Pokud vám tento hotel nevyhovuje, doporučuji hledat na Booking.com v mapě Berlína. Když si zadáte termín vašeho pobytu a pak najedete kurzorem myši na hotel v mapě, uvidíte okamžitě jeho cenu a zda je volný.

 

​​
loading...