Berlín – památky

Berlín má obrovské množství památek, jejich krátký popis naleznete zde.

Spolkový sněm (Reichstag / Bundestag)

Nádherná budova z konce 19. Století s skleněným dómem je sídlem dolní komory parlamentu. Konají se zde organizované prohlídky pro veřejnost, které jsou ukončeny samostatnou prohlídkou skleněného dómu. Pokud se vydáte na noční procházku, pak na osvětlený skleněný dóm je nádherný výhled z okolního parku.

Berlínská zeď

Mezi klasická místa kam zavítá skoro každý východoevropan je pozůstatek berlínské zdi. V Berlíně je zachován kus reálné původní zdi a vedle něj je vytvořen památník kde se dovíte vše o stavbě samotné, tak po důvodech jejích vzniku a lidech (zejména obětech) s ní spojených.

Olympijský stadion

Jedná se o obří stadión, který byl rozšířen z původně menšího stadionu a použit v roce 1936 jako hlavní dějiště letních olympijských her. Zajímavostí těchto her bylo jejich využití k Hitlerově propagandě a hry tehdy poprvé přenášela živě televize.

Televizní věž

Věž je nejvyšší stavbou Berlína (měří 368 metrů). V horní části je kupole, která obsahuje restauraci, kavárnu a vyhlídkový ochoz. Nahoru se jede výtahem, na který si zpravidla vystojíte delší frontu. Výhled na celý Berlín a desítky kilometrů za jeho hranice ale za to čekání stojí.

Muzejní ostrov

Tímto názvem je označován malý ostrov uprostřed Berlína, který je prakticky plně zastavěn budovami muzeí. Najdete zde hned pět různých muzeí vedle sebe. Pokud máte zájem o jejich návštěvu, doporučuji si předem zakoupit Wellcome Card, dostanete zajímavé slevy na vstupné.

Nikolaikirche

Nikolaikirche je název nejstaršího kostela v Berlíně. Ten je obklopen historickým náměstím kde naleznete mnoho kaváren a restaurací i klasických německých hospod. Doporučuji k návštěvě ve večerních hodinách, místo má příjemnou historickou atmosféru.

Braniborská brána

Jedna z hlavních dominant města, která původně sloužila jako mýtná brána při vstupu do města. Sousoší na vrcholku brány se říká Kvadriga, jedná se o bohyni Viktorii, kterou táhne na jejím voze čtyřspřeží. Toto sousoší ukořistil Napoleon a několik let bylo umístěno v Paříži.

​​
loading...